Diario Bernabéu

Encuentra toda la información nacional e internacional sobre españa. Selecciona los temas sobre los que quieres saber más

¡El United pierde puntos! Fracaso miserable en la Liga Europea [WIDEO]

Nieudany powrót do korzeni dla Erika ten Haga. Manchester United zaledwie zremisował w Lidze Europy z FC Twente 1:1.

Inauguracja rozgrywek Ligi Europy miała w tym sezonie dla Erika ten Haga wymiar szczególny. Manchester United mierzył się z FC Twente, byłym klubem z kariery zawodniczej Holendra.

Más texto debajo del vídeo.

Na boisku od samego początku nie było jednak sentymentów. Początek był bardzo wyrównany. Co więcej, pierwszą okazję miało właśnie FC Twente. Lammers nie trafił jednak w bramkę.

W kolejnych fragmentach gry to Manchester United ostro przycisnął. Bramkarz rywali był jednak bezrobotny. Przy szansach Fernandesa, Zirkzee czy też Eriksena wyręczali go defensorzy.

W decydującym momencie obrońcy mogli jednak zawieść Unnerstalla. Hilgers był bliski zdobycia spektakularnej bramki samobójczej. Jedynie interwencja golkipera uratowała FC Twente.

[–>

W 35. minucie nawet Unnerstall nie był w stanie nic wskórać. Eriksen fantasycznym uderzeniem z pierwszej piłki zapewnił «Czerwonym Diabłom» prowadzenie. To trzeba zobaczyć.

[–>

W drugiej odsłonie liczba akcji ofensywnych po stronie Manchesteru United zmalała. Zdarzały się pojedyncze próby w wykonaniu Dalota czy też Eriksena, natomiast brakowało konkretów.

Starcie niezmiennie było jednak rozgrywane na dużej intensywności. Rashford i Diallo sprawiali rywalom kolosalne kłopoty swą szybkością. Jednak to «Czerwone Diabły» pchały się w gips.

[–>

Najpierw Steijn był bliski trafienia z rzutu wolnego po tym, jak niepotrzebny faul popełnił Martinez. Po chwili Lammers zabrał piłkę spod nóg Eriksenowi i… zwyczajnie trafił do siatki.

[–>

W 77. minucie zabłysnąć mógł Zirkzee. Tylko wspaniała parada Unnerstalla sprawiła, że futbolówka nie zatrzepotała w siatce. Momentalnie szczęścia ponownie szukał również Fernandes.

W końcowych minutach rzutu karnego szukał jeszcze Mainoo. Sędzia był jednak niewzruszony wobec jego lotu nurkowego. Ostatecznie zwycięzcy nie udało się wyłonić. Skończyło się 1:1.

READ  Kulesa y Kominski competirán por la presidencia de la Asociación Polaca de Fútbol. Josef Wojciechowski no llegó al fútbol